Opevnění a muzeaStezkyAkce Kontakt O projektu

Pěchotní srub U Trigonometru

Opevnění
Muzeum
Průvodce
Označení objektu:
OP-S 25
Kategorie objektu:
Pěchotní srub
Umístění:
Srub se nachází severně od městské části Opava-Milostovice, kde je přístupný po polní silnici z centra obce.
PŘÍSTUPNOST A OTEVÍRACÍ DOBA
GPS souřadnice:
49.9519 N, 17.8382 E
kopírovat souřadnice
Otevírací doba:
Otevírá v neděli 14:00
Pondělí:zavřeno
Úterý:zavřeno
Středa:zavřeno
Čtvrtek:zavřeno
Pátek:zavřeno
Sobota:zavřeno
Neděle:14:00 - 17:00
Exteriér je pro návštěvníky přístupný celoročně a vnitřní expozice je otevřena v konkrétních termínech uvedených na stránkách https://www.bunkrmilostovice.cz/. Zpravidla se jedná o nedělní odpoledne v období od 9. května do 28. října.
Provozovatel:
Klub vojenské historie Opava
https://www.bunkrmilostovice.cz/
+420 603 733 737
ZAJÍMAVOSTI A TECHNICKÉ PARAMETRY

Pěchotní srub Opavského stavebního úseku nesoucí krycí název „U Trigonometru“ byl betonován v květnu roku 1938 se stavebním dokončením v září téhož roku. Srub je opatřen dvěma doprovodnými pevnůstkami, kdy stavba OP-S 25 je zpřístupněna jako muzeum. V objektu je možné zhlédnout expozici tvořenou zejména střeleckou místností plně vybavenou originálními zbraněmi, dále místností velitele, dělostřeleckých pozorovatelů, ubikace pro 37 člennou posádku, filtrovnu a strojovnu. V okolí expozice se nachází expozice protitankových a protipěchotních překážek. Ze stropní desky srubu je možné pozorovat linii dalších objektů těžkého opevnění včetně tří srubů se zachovalými pancéřovými pěchotními zvony.

OP-S 25 „U Trigonometru“ je nyní v péči Klubu vojenské historie Opava, který se o objekt stará od roku 1998. Klub uvádí objekt do stavu, který odpovídá jeho plnému dokončení a dovybavení na konci třicátých let minulého století.